Дома Фудбал Видео: Алавеш совладан – Валенсија го прескокна Реал Мадрид

zaza pareho

Фудбалерите на Валенсија продолжија со одличните настапи оваа сезона.

На свој терен денес Валенсија го совлада Алвеше со 3:1 (2:0). Се играше 19 минута кога Родриго одигра двојно додавање со Заза по што ја погоди мрежата. Петнаесетина минуди подоцна Парехо изведе слободен удар од десната страна, а во казнетиот простор најдобро се снајде Заза кој го постигна својот 12 гол оваа сезона.

Гостите на самиот старт од вториот дел погодија и се вратија во игра. Во 49 минута Собрино со убав удар од далечина од работ на шесанесетникот го совлада Нето за 2:1.

Сепак само пет минути подоцна, Валенсија изгради добар напад, после кој сопствената мрежа ја погоди Лагурди за 3:1. Резултат кој на крајот се покажа и како конечен.