Дома Фудбал Англија Видеото од полувремето на „Емирати“ го покажува целиот очај на Арсенал

Видеото од полувремето на „Емирати“ го покажува целиот очај на Арсенал

Maнчестер Сити вчера му одржа вистинска лекција на Арсенал победувајќи го со 3:0.

„Граѓаните“ сите голови ги постигнаа во првото полувреме, а оние кои го гледаа натпреварот знаат дека Сити можеше да постигне и уште некој гол. Од друга страна Арсенал не се закани сериозно в текот на комплетните 90 минути.

Очајот на Арсенал можеби најдобри го покажува ова видео од полувремето на „Емирати“ кога голем број навивачите разочарани од она што го виделе го напуштаат стадионот.