Дома Фудбал Англија Вест Хем никако не може до победа: Избегна пораз, но ремизираше со Лестер (Видео)

Во рамки на 3. коло од англиската Премиер лига, вечерва се сретнаа Вест Хем и Лестер.

Вест Хем ниту по пет во низа натпревари без победа, не успеа да слави, а овојпат избраниците на Давид Мојес ремизираа со Лестер одигрувајќи 1:1.

Гостите дојдоа во водство во осмата минута преку Албригтон, а предноста од 1:0 стоеше на семафорот се до 45. минута кога Којате беше прецизен за 1:1.

Во продлжението од мечот, лесен императив постави Вест Хем, но беше тоа недоволно за сите три бода, па на крајот ремито беше реален резултат.