Дома Фудбал Англија Вест Хем го продолжи очајот на Манчестер Јујнајтед: „Црвените ѓаволи“ четири натпревари без постигнат гол 🎥

Очајот на Манчестер Јунајтед продолжи и денес, тимот на Ерик Тен Хаг беше поразен од Вест Хем со 2:0.

За Манчестер Јунајтед ова беше четврти натпревар во низа во кој не постигна гол, а избраниците на Дејвид Мојс двата ги постигнаа во краток период во вториот дел.

Прво одличниот Боувен во 72. минута ја искористи одличната асистенција од Пакета за 1:0, за само шест минути подоцна Кудус да го совлада Онана за 2:0.

Овој пораз сигурно дека сериозно го затресува столчето на Ерик Тен Хаг кој и онака добива сериозни критики во последниот период.