Дома Фудбал Лига на шампиони Борусија Дортмунд вчера го одигра најлошото второ полувреме во историјата на ЛШ

Борусија Дортмунд вчера го одигра најлошото второ полувреме во историјата на ЛШ

Вчера Борусија Дортмунд буквално се распадна во второто полувреме и прими три погодоци и скоро веќе да немаат шанси за пласман во четвртфиналето, иако никако не смееме да ги отпишеме.

После првите 45 минути во кои не видовме погодок, во второто со головите на Сон Хеунг Мин, Вертонген и Љоренте стигнаа до убедлива победа.

Луѓето задолжени за тоа забележаа дека тоа било најлошото полувреме во историјата на германскиот гигант. Никогаш претходно не се случило Борусија да прими три гола во второто полувреме.