Дома Фудбал Англија Блескаа Кејн и Сон, Тотенхем во меч со девет гола ги победи ѕвездите на корејската лига

Aнглискиот премиерлигаш побенички ги стартуваше подготовките за новата сезона.

Тимот на Антонио Конте во пријателски натпревар беше подобар од „ол-стар“ тимот на корејската К-лига со 3:6. Во еден одличен натпревар со многу голови Дајер го отвори резултатот после половина час игра. До крајот на полувремето Чо Гуе-Сонг изедначи на 1:1.

Тотенхем до водство дојде со автоголот на Ким Јин-Хјеок (1:2). Само пет минути подоцна Велдивјик погодува 2:2. Тогаш на сцена стапија главните ѕвезди на Тотенхем, Кејн и Сон кои погодуваа за 2:4, Амано намали на 3:4, но до крајот со по уште еден гол на Кејн и Сон Тотенхем дојде до победа од 3:6.