Дома Фудбал Барди асистираше во убедливата победа над Селта (ВИДЕО)

Барди асистираше во убедливата победа над Селта (ВИДЕО)

Тимот на Леванте денес забележа висока победа гостувањето против Селта во шпанското првенство, Енис Барди одигра добар натпревар во кој успеа да запише и асистенција.

Енис Барди ги одигра комплетните 90 минути во оваа важна против Селта.

Леванте победата ја најави во првото полувреме кога со головите на Моралес и Коке имаше предност од 2:0.

После четири минути игра во вториот дел домаќините останаа без Будебуз кој заработи директен црвен картон поради опасен старт.

Моралес со новиот погодок во 62-та минута зголеми на 3:0, за во 88 минута Мендез со удар од белата точка да го постигне почесниот гол за Селта.

Во следната минута Мајорал ги постави конечните 4:1 после асистенцијата од Барди.