Дома Фудбал Германија Џошуа Кимих објасни зошто во овој момент не сака да се вакцинира

Џошуа Кимих објасни зошто во овој момент не сака да се вакцинира

Фудбалерот на Баерн Минхен и репрезентацијата на Германија, Џошуа Кимих е под напади на јавноста затоа што јавно истакна дека не сака да се вакцинира против Ковид-19.

Кимих порача дека тој не е антиваксер и верува во вирусот, меѓутоа сепак сака да знае повеќе информации.

„Верувам дека вирусот постои, не сум антиваксер. Сепак, сакам да знам повеќе информации. Во иднина можеби ќе го променам мислењето, но засега ова е мојот став“, изјави Кимих.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…