Дома Останати Кошарка НБА Џордан на комеморацијата за Коби: Да уживаме во животот, зошто не знаеме колку време ни останува

Џордан на комеморацијата за Коби: Да уживаме во животот, зошто не знаеме колку време ни останува

Maјкл Џордан беше помеѓу големиот број познати лица кои зборуваа на комеморацијатап осветен на Коби во „Стејплс Центарот“.

Џордан испрати една порака дека секогаш треба да уживаме во животот бидејќи никој не знае колку време му останува.

“Никој од нас не знае уште колку време му останува, затоа мора да уживаме во моментот и друштвото на оние што ги сакаме. Кога умре Коби Брајант, умре и дел од мене. Тој беше веројатно најдобриот кошаркар што сум го гледал досега. Беше голем играч, одличен татко и сопруг и врвен натпреварувач. Почивај во мир, мојот помал брате“, изјави Џордан во своето обраќање.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Чави спремен да се врати во Барса: Сакам да започнам нов проект

Легендата на Барселона, Чави Ернандес не ја крие желбата еден ден да се врати на „Камп Ноу…