Дома Македонски спорт Мак фудбал Џихан Адили е новото засилување за Беласица

Џихан Адили е новото засилување за Беласица

Eкипата на Беласица продолжи да се засилува за новата сезона, а нов играч на струмичкиот клуб е Џихан Адили.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Адили во Беласица пристигнува од екипата на ФК Кораби каде што ги помина сите младински категории.

Потписот на Адили доаѓа откако Беласица пред една недела ги потврди двете засилувања на голманската позиција, Стефан Митрев и Филип Купанов, двајцата имаа по 19 години.

Двајцата претходно беа позајмени во Академија Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пелистер викендов ја пушта новата трибина: Вардар побара да има гостински навивачи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Општина Битола д…