Дома Фудбал Лига на шампиони Ќе се повтори ли историјата? Реваншот помеѓу Сити и Реал ќе го суди истиот човек од 2022 година!

Ќе се повтори ли историјата? Реваншот помеѓу Сити и Реал ќе го суди истиот човек од 2022 година!

Фудбалерите на Манчестер Сити утре го пречекуваат Реал Мадрид во реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите.

Првиот дуел на двата тима на „Сантијаго Бернабеу“ заврши без победник во спектакуларен натпревар 3:3.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Од УЕФА денеска објавија и кој ќе го суди вториот натпревар помеѓу двата европски гиганти). Станува збор за една од најдобрите судии на Стариот континент – Даниеле Орсато.

Она што е особено интересно е што тој судеше на натпреварот помеѓу двата тима во Мадрид во 2022 година кога Реал со голови во судиското надополнување направи неверојатен пресврт за да стигне до финалето каде подоцна го победи Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…