Дома Фудбал Останато Ќе „пукне“ сеир: Азар на претставувањето носеше часовник од 68.000 евра, но – расипан!

Ќе „пукне“ сеир: Азар на претставувањето носеше часовник од 68.000 евра, но – расипан!

0

Eден Азар вчера спекакуларно беше претставен како нов играч на Реал Мадрид пред 50.000 навивачи на „Бернабеу“. Најголемиот клуб во дветот и неговите навивачи му посакаа фантастично добредојде на белгискиот велемајстор.

Азар исто така даде се од себе во новиот клуб да се прикаже во блескаво светло. Но, во таа желба направи и еден гаф кој на шпанските новинари не им избега.

Новиот галактикос на Реал на најголемиот ден во неговата кариера носеше луксузен часовник. На раката во текот на церемонијата му блескаше „Richard Mille RM016“ од 18 каратно злато обложен со дијаманти. Овој часовник вреди околу 68.000 евра.

Меѓутоа Шпанците на часовникот забележаа една мана. На местото кое ја покажува датата стоеше бројот осум иако претставувањето се случуваше на 13-ти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Легендата тврди: Јунајтед треба да потроши една милијарда на засилувања!

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Гери Невил смета дека раководството на клубот т…