Дома Топ вести Јунајтед и Челзи во битка за гол-машина од 40 милиони!

Јунајтед и Челзи во битка за гол-машина од 40 милиони!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед и Челзи веќе ја започнаа битката за потписот на 19-годишниот Муса Дембеле, кој оваа сезона брилјира во дресот на Селтик.

Тинејџерот оваа сезона веќе постигна 15 голови за Селтик вклучително и двата против Манчестер Сити во ЛШ, кога го привлече на себе вниманието на големите клубови.

Скаутите на Манчестер Јунајтед и Челзи веќе подолго време ги следат неговите настапи, а покрај нив инетрес за Дембеле покажуваат и Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Зинедин Зидан имаше само пофални зборови за својот сонародник, па дури го спореди со големи шампиони како Раул, Анри и Бразилецот Роналдо.

„Имав прилика да играм со големи асови во нападот како Раул, Роналдо и Анри, а Дембеле покажува дека има потенцијал да биде како нив“, изјави Зидан.

Се очекува Дембеле да биде ѕвезда на преодниот рок и многу европски гиганти да се борат за неговиот потпис, а неговата цена во моментов изнесува околу 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…