Дома Фудбал Лига на шампиони Јувентус уште ќе чека на ЛШ, Лион ќе игра во Лисабон, Варан трагичар за Реал 🎥

Јувентус уште ќе чека на ЛШ, Лион ќе игра во Лисабон, Варан трагичар за Реал 🎥

После долга пауза вечерва се одиграа дел од реванш натпреварите во двомечите Јувентус – Лион и Манчестер Сити – Реал.

Манчестер Сити вечерва на свој терен бранеше предност од првиот натпревар и успеа да забележа нова победа против „кралевите“. Најлошиот натпревар во кариерата вечерва го одигра Рафаел Варан. Варан со две кардинални грешки по една во првото и една во второто му овозможи на Сити да слави победа од 2:1 и така да се пласира на завршниот турнир на најдобрите осум во Лисабон.

Во вториот натпревар Јувентус забележа пирова победа против Лион и изненадувачки настапот во ЛШ го заврши уште во оваа фаза иако апетите на навивачите и луѓето во клубот беа далеку поголеми.

Лион во првиот натпревар во Франција победи со 1:0 и поради голот во гости вечерва се пласираше во следната фаза. Во првото полувреме видовме по еден гол на двете страни и тоа на ист начин, од пенал. Во вториот дел Роналдо постигна фантастичен гол за конечни 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пандев по хаосот во Џенова за Спортски: Јас сум негативен!

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потвр…