Дома Фудбал Италија Јувентус со големи проблеми пред мечот со Севиља

Јувентус со големи проблеми пред мечот со Севиља


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Напаѓачот на Јувентус Гонзало Игуаин најверојатно ќе го пропушти дуелот од 5-то коло во Лигата на шампиони против Севиља.

Аргентинецот се повреди на првенствениот меч со Пескара овој викенд, чусвтвува големи болки во стапалото и не тренираше со тимот денес, па готово сигурно ќе го пропушти утрешниот меч.

Ова е додатен проблем за тренерот Алегри кој поради повреда неможе да смета ни на Дибала, па единствен напаѓач кој му е на располагање е Марио Манџукиќ.

Јувентус е под императив победа на натпреварот против Севиља доколку сака да ги задржи шансите за прво место во групата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анчелоти: Милан без Малдини е осуден на пропаст

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ка…