Дома Топ вести Јувентус му нуди шокантна трампа на Ливерпул

Јувентус му нуди шокантна трампа на Ливерпул

0

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус.

Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо, игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

Поради тоа се поголеми се шансите да ја напушти „старата дама“ на крајот на сезоната, а за неговиот потпис силен интерес покажуваат Интер, Манчестер Јунајтед и Ливерпул.

Италијанските медиуми тврдат дека најсилен е интересот од страна на Ливерпул, кој веќе ги започнал преговорите.


Следете го Sportski.mk и на


Најновата информација од Италија е дека Јувентус сака да ја искористи таквата ситуација за да дојде до потписот на Мохамед Салах.

Имено, раководството на „старата дама“ е спремно да го понуди Дибала плус 50 милиони евра за да го добие потпот на Египќанецот. Салах веќе има големо искуство во италијанскиот фудбал, каде го носеше дресот на Фиорентина и Рома.

Јувентус е спремен да се откаже од Дибала и Даглас Коста, па Салах ќе биде трансфер цел број еден ова лето за „бјанконерите“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…