Дома Топ вести Јувентус, Ливерпул и Сити се „тепаат“ за играч на Мехенгладбах!

Јувентус, Ливерпул и Сити се „тепаат“ за играч на Мехенгладбах!

Махмуд Дохуд е еден од најдобрите млади фудбалери во Бундес лигата, па многу европски гиганти сакаат да го видат во своите редови.

Медиумите пренесуваат дека Ливерпул, Манчестер Сити и Јувентус веќе ја започнале битката за неговиот потпис и сакаат да го доведат во јануарскиот преоден рок.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дохуд игра одлично во дресот на Мехенгладбах, но има откупна клаузула од само 10 милиони евра, која важи дури од јуни следната година.

Поради тоа споменатите клубови сакаат да го донесат уште во јануари понудивајќи му повеќе пари на германскиот клуб.

Мехенгадбах сака да го задржи плејмејкерот во своите редово и му нуди нов договор, но големите клубови му нудат поголема плата, па најверојатно германскиот клуб ќе биде приморан да го продаде играчот во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…