Дома Топ вести Јувентус и ПСЖ спремаат спектакуларна трампа

Јувентус и ПСЖ спремаат спектакуларна трампа

Управата на Јувентус и Дибала се уште не постигнале договор за нова соработка.

Италијанските медиуми пренесуваат дека проблем е висината на платата, па двете страни би можеле наскоро да се разделат.

Јувентус продолжува да игра променливо оваа сезона, а Дибала не се вклопува во стилот на Пирло, па италијанските медиуми тврдат дека би можел во јануари да се пресели во ПСЖ.

„Светците“ покажуваат силен интерес за Аргентинецот и двата клуба лесно можат да договорат трампа така што во Торино да заврши Мауро Икарди.

Икарди не е задоволен во Париз и сака да се врати во Серија А, а Јувентус подолго време го посакува аргентинскиот голгетер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Гвардиола добива 225 милиони за засилувања

Пеп Гвардиола на крајот на сезоната ќе добие голем буџет за трансфери, а целта е да го зас…