Дома Топ вести Јувентус го сака најскапиот голман на светот

Јувентус го сака најскапиот голман на светот

Јувентус покажува силен интерес за голманот на Челзи, Кепа Аризабалага, пренесуваат италијанските медиуми.

„Старата дама“ бара замена за Шчешни и планира да испрати понуда за 27-годишниот шпански голман.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Кепа е најскапиот голман во светот, но во Челзи го загуби местото во стартниот тим и моментално е резерва на Менди.

Кепа има договор со Челзи уште четири години, но и самиот сака да ја промени средината.

„Сините“ се спремни да слушнат понуди за шпанскиот голман, а Јувентус наскоро ќе стапи во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…