Дома Фудбал Лига на шампиони Јувентус го објави списокот за Лигата на шампиони, Сари отпиша двајца

Јувентус го објави списокот за Лигата на шампиони, Сари отпиша двајца

Многу клубови денес ја објавија листата на играчи кои играат во Лигата на шампионите оваа сезона, а тоа го направи и Јувентус.

„Старата дама“ ги дозна своите противници во оваа фаза од натпреварувањето и во групата Д ќе игра уште со Атлетико Мадрид, Баер Леверкузен и Локомотив Москва.

Првиот натпревар клубот од Торино го игра на 18-ти септември на гости против Атлетико, а Сари ги избра играчите кои оваа сезона ќе играат во групната фаза од најелитното европско клупско натпреварување.

Италијанцот ги изостави Марио Манџукиќ и Емре Чан за кои ова лето се пишуваше дека можат да заминат, но сепак на крајот останаа во Јувентус.

Oва е комплетната листа на играчите кои ги избра Сари:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Манчестер Сити сепак ќе може да игра во ЛШ следната сезона

Правните експерти тврдат дека Манчестер Сити ќе може да ја избегне казната од УЕФА и наред…