Дома Топ вести Јувентус го „краде“ Депај пред носот на Барселона

Јувентус го „краде“ Депај пред носот на Барселона

Јувентус е на чекор да го „украде“ Мемфис Депај пред носот на Барселона, пренсуваат италијанските медиуми.

Барселона веќе загуби едно сигурно засилување, откако ПСЖ успеа во последен момент да го „украде“ Жоржињо Вајналдум, а сега може да се случи истото со Депај.

„Мундо Депортиво“ открива дека Јувентус му понудил на Депај 3 милиони евра повисока плата и подог договор. Барселона во моментов не е спремна да ја израмни понудата, па Холанѓанецот може да заврши во Торино.

Од „Камп Ноу“ не сакаат да учествуваат во наддавање, особено поради фактот што веќе го ангажираа Агуеро, па во моментов Депај е поблиску до Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…