Дома Топ вести Јувентус во Реал најде замена за Рабио

Јувентус во Реал најде замена за Рабио


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри сака да го засили тимот со играч на Реал Мадрид, пренесуваат италијанските медиуми.

Адриен Рабио на лето најверојатно ќе го напушти Јувентус, а Алегри како негова замена го сака Себаљос од Реал Мадрид.

Договорот на Шпанецот со „кралскиот“ клуб истекува во јуни и нема најави за негово продолжување, па „бјанконерите“ сакаат да ја искористат ситуацијата.

Себаљос не добива голема минутажа во Реал, но Алегри верува дека идеално би се вклопил во неговиот тим.

Раководството на „старата дама“ стапило во контакт со агентот на Себаљос и спремни се да му понудат 4-годишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…