Дома Останати Кошарка Јокиќ направи шоу на прес-конференцијата пред почетокот на сезоната 🎥

Јокиќ направи шоу на прес-конференцијата пред почетокот на сезоната 🎥

Никола Јокиќ се врати во САД по одморот во Србија, а неговиот Денвер како и останатите НБА тимови одржа прес-конференција за медиумите.

Така Јокиќ стигна на конференцијата која беше посебно интересно. На социјалните мрежи кружат неколку поинтересни исечоци од истата.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Пред почетокот на новата сезона новинарите го запрашаа Јокиќ дали допрел кошаркарска топка во текот на летото, Јокиќ одговори:

„Можеби неколку пати“.

Но, тука се вклучи неговиот соиграч, Џамал Мареј кој дошепна: „Не допрел“.

 Пото продолжи така што Мареј доби прашање за Деион Сандерс, НФЛ легенда кој сега работи како тренер во Колорадо. Мареј и уште неколку соиграчи минатиот викенд присуствуваа на натпревар на Колорадо.

Еден од новинарите го запраша Јокиќ дали нешто знае за Сандерс. Српскиот ас само одмавна со главата и кратко се извини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Антиќ горд што Вучиќ го нарече македонски и – српски кошаркар!

Првиот човек на македонската кошарка, Перо Антиќ активно учествува во изборната кампања на…