Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ го потпиша најголемиот договор во историјата на НБА, па го прослави со оро покрај оган 🎥

Јокиќ го потпиша најголемиот договор во историјата на НБА, па го прослави со оро покрај оган 🎥

Никола Јокиќ и официјално со Денвер го потпиша петгодишниот договор вреден 270 милиони долари.

Станува збор за најголемиот договор во историјата НБА лигата, а Србинот потписот го стави во друштво на познатиот менаџер Мишко Ражњатовиќ.

После потписот на договорот Јокиќ организираше интересна прослава заедно со неговите пријатели. Србинот договорот го прослава така што гол покрај оган заигра оро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…