Дома Останати Кошарка Јокиќ ги загуби нервите: Малку фалеше да се степа со Италијанецот Хакет (ВИДЕО)

Јокиќ ги загуби нервите: Малку фалеше да се степа со Италијанецот Хакет (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Србија денес ја запиша и третата победа на СП во исто толку натпревари, победена беше Италија со 77:92.

Пред самиот крај на натпреварот Србите можеа да се најдат во проблем бидејќи Никола Јокиќ многу лесно можеше да заработи исклучување. Хакет направи прекршок над центарот на Денвер, а тогаш Јокиќ го турна на паркетот.

Судиите прво донесоа одлука за исклучување на Јокиќ. Србија веќе имаше солидно водство, проблемот ќе беше тоа што Јокиќ ќе добиеше и суспензија од еден натпревар. Сепак нашите соседи имаа среќа, после прегледувањето на видео снимките судиите ја сменија одлуката само во неспортска лична грешка.

Причината поради што ја променија одлуката е затоа што Јокиќ не го удри, туку само го турна Хакет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Леге…