Дома Фудбал Останато Јовиќ: Во Реал Мадрид станав подобар играч

Јовиќ: Во Реал Мадрид станав подобар играч

Лука Јовиќ денес и официјално се врати во редовите на Ајнтрахт.

Јовиќ во Ајнтрахт се врати на позајмица до крајот на сезоната и ќе се обиде да ја врати формата со кој од германскиот тим си обезбеди трансфер во Реал Мадрид.

Српскиот фудбалер тврди дека и покрај тоа што не играл многу во Реал Мадрид станал подобар играч.

„И покрај тоа што играв малку во Реал станав подобар играч. Немав континуитет цели 18 месеци и ќе ми треба време да се вратам во ритам. Сепак, тренирав со најдобрите играчи во светот и тоа ми помогна да станам подобар“, изјави Јовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Брука за Рома: Тренерот направи една измена повеќе од дозволеното!

Фудбалерите на Рома доживеаа шокантна елиминација од Специја во италијанскиот Куп после пр…