Дома Фудбал Останато Јоветиќ за Херта дебитираше со два гола против Ливерпул, заигра и Ван Дајк

Јоветиќ за Херта дебитираше со два гола против Ливерпул, заигра и Ван Дајк

Црногорецот Стеван Јоветиќ дебтираше со два гола во победата на Херта против Ливерпул.

Во одличниот подготвителен натпревар за Херта Јоветиќ постигна два гола, а тимот на Јирген Клоп победи со 4:3.

Јоветиќ беше главната ѕвезда поради неговото супер деби. Во игра влезе во 61. минута кога резултатот беше 2:2, а до крајот постигна два гола. Преостанатите два гола за германскиот тим беа дело на Аскачибир и Сердар. Мане, Минамино и Чембрлејн погодуваа за „црвените“.

Треба да се спомене дека за Ливерпул на овој натпревар за првпат после подолго време заигра Ван Дајк.,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Потврдено: Меси нема да игра против Мец

Лионел Меси ќе го пропушти натпреварот на ПСЖ против Мец. Аргентинската ѕвезда не оптатува…