Дома Фудбал Германија Јоаким Лев учи шпански јазик, не е повеќе тајна кој клуб ќе го тренира после ЕП?

Јоаким Лев учи шпански јазик, не е повеќе тајна кој клуб ќе го тренира после ЕП?

klop

Јоаким Лев на клупата на германската репрезентација ќе седи уште само неколку месеци.

Овој месец беше потврдено дека Лев ќе ја напушти Германија откако ќе заврши Европското првенство ова лето.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тој имаше одлични резултати како селектор на германската репрезентација со која во 2014. година застана на светскиот трон, но после 15 години одлучи за промена и наводно сега го бира првиот тим кој ќе го предводи.

Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, Лев веќе учи шпански јазик бидејќи планира да работи во Шпанија. Претходно Лев се поврзуваше со Реал Мадрид и јавна тајна е дека сака да работи во Ла Лига.

Реал се интересираше за него откако во 2014. година го освои СП, па не е исклучена можноста токму тој на крајот од сезоната да го наследи Зинедин Зидан.

Во меѓувремен, се смета дека Ханси Флик, актуелниот тренер на Баерн, може да биде нов селектор на германската фудбалска репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …