Дома Фудбал Германија Јоаким Лев заврши во болница

Јоаким Лев заврши во болница

0
klop

Јоаким Лев нема да ја предводи германската репрезентација во следните два натпревари.

Германскиот селектор заврши во болница и таму ќе остане во следните денови, а со тоа нема да може да ја предводи репрезентацијата во дуелите против Белорусија и Естонија.

Лев пред неколку недели доживеа бизарна несреќа. Му паднал тег на прстите и тоа му предизвикало проблеми, па морал да биде хоспитализиран.

„Третманот оди добро, но лекарот не советуваше селекторот да биде поштеден во наредните натпревари. Затоа Маркус Сорг ќе ја предводи репрезентацијата.“ – соопштија од фудбалската федерација на Германија.

Се огласи и Јоаким Лев.

„Се чуствувам добро, но морам да одмарам во следните четири недели. Во контакт сум со екипата, имаат искуство и ова ќе го надминеме.“ – рече Лев.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Навивачите на Фламенго тргнаа на пат од 4.000 километри за да стигнат на финалето, па наидоа на војна (видео)

Во Јужна Америка веќе со денови се зборува за финалето во Копа Либертадорес, кое на програ…