Дома Фудбал Јанузај: Без разлика што Манчестер ме продаде, знам дека имам квалитет да играм таму

Јанузај: Без разлика што Манчестер ме продаде, знам дека имам квалитет да играм таму


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Белгијскиот фудбалер Аднан Јанузај во летото 2017. година конечно го напушти Манчестер Јунајтед.

Велиме “конечно“ бидејќи долго време пред тоа беше на позајмици додека клубот не пресече и одлучи да му ја покаже картата во еден правец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…