Дома Фудбал Англија Јануарска трансфер бомба: Реал Мадрид блиску до реализација

Јануарска трансфер бомба: Реал Мадрид блиску до реализација

1

После катастрофалната сезона многумина очекуваа дека Кралевите во новата сезона ќе бидат многу подобри, но тимот на Зидан игра со многу променлива форма и не е на очекуваното ниво.

Затоа, Зидан одлучи да бара дополнителни засилувања во јануарскио преоден рок, а како што тврди Марка, скоро сигурно е дека нов член на Реал ќе биде данскиот фудбалер Кристијан Ериксен.

Овој 27-годишен фудбалер има договор со Тотенхем до крајот на сезоната, па првиот човек на клубот Даниел Леви нареди негова продажба во јануари.

Реал е најсериозен кандидат. Тие се спремни да го донесат и веќе се направени првите чекори, тврди Марка.

Преговорите со самиот фудбалер ќе започнат на првиот ден во новата сезона и нема дилеми дека Ериксен ќе донесе нова димензија и свежина во играта на тимот од Мадрид.

Ериксен од 2013. година е член на Спарси, а одигра 277 натпревари и постигна 66 погодоци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кавани како слободен играч доаѓа во Манчестер Јунајтед?

Манчестер Јунајтед катастрофално влезе во новата сезона и со сигурност мора да се засилува…