Дома Фудбал Останато Јани Атанасов: Во Македонија на Хајдук гледаат како да доаѓа Реал Мадрид 🎥

Јани Атанасов: Во Македонија на Хајдук гледаат како да доаѓа Реал Мадрид 🎥

Македонскиот фудбалер Јани Атанасов зборуваше за клупскиот сајт на Хајдук пред денешниот натпревар.

Помеѓу другото Атанасов го опиша доаѓањето на Хајдук како да дошол Реал Мадрид.

„Разговарав со соиграчите и им кажав дека според медиумите во Македонија, во Скопје како да доаѓа Реал Мадрид. Медиумите така гледаат на работите. Хајдук е голем клуб со голема историја“:

„Горд сум што имам можност да го носам дресот на Хајдук. Тука во Македонија овој клуб има многу навивачи, посебно Хајдук го сакаат постарите генерации. Кога потпишав за Хајдук добив стотитна честитки“, изјави Атанасов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи во проблеми, Ливерпул со играч повеќе🎥

Во првото полувреме не видовме големи возбудувања во големото дерби помеѓу Челзи и Ливерпу…