Дома Останати Кошарка НБА Јанис направи свои шоу на прес-конференцијата по освојувањето на титулата 🎥

Јанис направи свои шоу на прес-конференцијата по освојувањето на титулата 🎥

После 50 години Милвоки станаа шампиони на НБА лигата и тоа благодарение на Јанис Антетокумпо.

Грчкиот кошаркар постигна 50 поени и ги обедени двете МВП признанија. Нормално расположението кај Јанис беше на највиоско ниво после освојувањето, па на прес-конференцијата направи свое шоу.

Имено, тој го бакна едниот трофеј, па се сврти кон признанието за МВП за да му се „обрати“ со зборовите: Немој да си љубоморен, ќе се дружиме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Кемба Вокер експресно ја напушти Оклахома

Познатито американски кошаркар Кемба Вокер е нов првотимец на Њујорк Никси во кој доаѓа са…