Дома Македонски спорт Мак фудбал Борец се раздели со Јане Николоски

Борец се раздели со Јане Николоски

ЈТимот на Борец не успеа да излезе од резултатската криза па од клупата си замине Јане Николоски.

Јане Николовски беше ангажиран откако си замина Борче Христов, меѓутоа и тој не успеа да придонесе за подобри резултати на велешани, па си замина.

По заминувањето на Николски привремено решение до крајот на првиот дел од сезоната ќе бидат Марјан Герасимовски и Благој Левков. Во овој момент Борец е претпоследен на табелата со само осум освоени бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хрватот Живулиќ е првото засилување за Брегалница во зимскиот преоден рок

Во насока на квалитетно дополнување на играчките редови за пролетниот дел од сезоната, ФК …