Дома Македонски спорт Мак фудбал Јане Николовски ново име во Шкупи

Јане Николовски ново име во Шкупи


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Македонската голманска легенда, Јане Николовски е ново засилување во стручниот штаб на актуелниот шампион Шкупи.

Николовски во клубот од Чаир ќе ја има улогата на спортски директор.

Јане Николовски во минатото беше дел од овој клуб кога го носеше името Слога Југомагнат во периодот 1999-2001 и 2003-04 година.

Во Шкупи истакнуваат големо задоволство и очекуваат Николовски успешно да ги извршува своите задачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …