Дома Фудбал Ѕвездата на Реал доживеа неверојатна трансформација: Би направил се за Зидан (фото)

Ѕвездата на Реал доживеа неверојатна трансформација: Би направил се за Зидан (фото)

0

Многу играчи на Реал Мадрид позади себе имаат разочарувачка сезона, а еден од нив секако е Марсело.

Марсело имаше сезона за заборав, често беше на клупата, а притоа доби и неколку килограми вишок.

Меѓутоа, Бразилецот ќе направи се за да го импресионира Зидан, па брзо ја врати формата и направи неверојатна трансфермација.

„Би направил било што за Зидан. Многу сум среќен што се врати во Реал Мадрид“, изјави Бразилецот.

Марсело оваа сезона ќе има и голема конкуренција, бидејќи клубот потроши 48 милиони евра за да донесе нов лев бек.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Навивачите на Фламенго тргнаа на пат од 4.000 километри за да стигнат на финалето, па наидоа на војна (видео)

Во Јужна Америка веќе со денови се зборува за финалето во Копа Либертадорес, кое на програ…