Дома Македонски спорт Мак ракомет Ѓукиќ пред Елверум: Очекуваме тежок натпревар

Ѓукиќ пред Елверум: Очекуваме тежок натпревар

Вардар отпатува за Норвешка на првиот натпревар во Лигата на шампионите во новата сезона.

Пред овој дуел изјава даде и ракометарот Дарко Ѓукиќ кој очекува тежок дуел.

„Очекуваме тежок натпревар. Тие имаат млада екипа. И лани беше заедно со Вардар во иста група. Најсилна страна на Елверум е нивниот брз центар и нападот. Играат брзо, шутираат многу. Верувам дека ќе освоиме бодови. Се подготвуваме долго. И се надевам во Скопје ќе се вратиме со бодови“, изјави Ѓукиќ.

Натпреварот се игра утре со почеток од 18:45 часот.

Фото: Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Штип по пет години повторно има женска екипа во ракометната елита на Македонија!

Штипскиот женски ракомет тивко и ненаметливо повторно ќе ги заплиснува елитните прволигашк…