Дома Македонски спорт Ѓорческа фуриозно го отвори турнирот во Сплит

Ѓорческа фуриозно го отвори турнирот во Сплит

Maкедонската најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа успешно го стартуваше турнирот во Сплит.

Ѓорческа во првото коло беше подобра од Настасија Шунк од Германија со 6-2 и 6-3 во сетови.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Македонската тенисерка во второто коло ќе игра против Вероника Ерјавец од Словенија која е петта носителка на турнирот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Финалето во футсал Купот на Македонија ќе се игра во Велес

Футсал екипита на Клими и Форца 2015 ќе се борат за трофејот во рамките на Купот на Македо…