Дома Останати Тенис Ѓорческа доминантно го стартуваше турнирот во Анталија!

Ѓорческа доминантно го стартуваше турнирот во Анталија!

Македонската најдобра тенисерка Лина Ѓорческа со победа го стартуваше својот настап во Анталија.

Ѓорческа играше против Хегман од Холандија и забележа сигурна победа во која на противничката и дозволи вкупно само четири гема.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Двата сета Ѓорческа ги доби со по 6:2. На турнирот Ѓорческа е трета носителка и во следната рунда ќе игра против подобрата од дуелот Андрејава и Тот.

На истиот турнир Ѓорческа игра и во двојки заедно со Ева Ведерер од Холандија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Реал Мадрид ја купува ѕвездата на Леверкузен

Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесува…