Дома Останати Ѓоковиќ фуриозно го почна турнирот во Париз

Ѓоковиќ фуриозно го почна турнирот во Париз

Новак Ѓоковиќ после месец и половина се врати на терените и без поголеми проблеми ја мина првата пречка на турнирот во Париз.

Србинот го совлада Аргентинецот, Томас Ечевери со 2:0 во сетови.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ечевери одлично се држеше против Ѓоковиќ до 3:3 во првиот сет. Во тој момент Ѓоковиќ направи серија од пет гема. Првиот сет го доби со 6:3, во вториот поведе со 2:0 и така го разби противникот.

По освојувањето на УС Опен и пред настапот на турнирот во Париз, 36-годишниот Ѓоковиќ само пред месец и пол играше на Дејвис куп турнирот во Валенсија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ферстапен ја освои пол-позицијата во Бахреин

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на првата сезонска трка во Формула 1 шампиона…