Дома Останати Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз, но се надева дека ќе биде подготвен и за настап на Вимблдон.

Ѓоковиќ се оперираше по повредата на Ролан Гарос, но веќе почнал да тренира со целосен интензитет и навивачите се надеваат дека ќе се врати на турнирот во Лондон.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Според информациите од Лондон, Ѓоковиќ треба да пристигне во градот во понеделник, но засега не е потврден неговиот настап на Вимблдон.

„Тенис, ми недостигаш. Продолжуваме со работа од ден на ден“, напиша Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Го победи Надал во финале, па се расплака: Како да сум во рајот…🎥

Нуно Боржес го победи Рафаел Надал во финалето на турнирот во Шведска со 2:0 во сетови, а …