Дома Останати Тенис Ѓоковиќ со прекрасен гест расплака детенце на трибините во Тел Авив

Ѓоковиќ со прекрасен гест расплака детенце на трибините во Тел Авив

Новак Ѓоковиќ вчера успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот во Тел Авив, а по натпреварот против Васек Посишил исполни голема желба на едно детенце на трибините.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓На трибините стоеше трансперент преку кој ова момче го бараше рекетот на српскиот тенисер.

После мечот Ѓоковиќ ја исполни неговата желба, а детенцето не можеше да ги задржи солзите од среќа. Во полуфиналето Ѓоковиќ ќе игра против Роман Сафиуилин од 18:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…