Дома Останати Тенис Ѓоковиќ со еден мал гест развесели детенце во Токио (ВИДЕО)

Ѓоковиќ со еден мал гест развесели детенце во Токио (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша очекувана победа над Алексек Попирин на АТП турнирот во Токио.

После овој триумф Ѓоковиќ со еден гест изнуди насмевка кај едно детенце на трибините. Ноле го забележа младиот фан и му го даде својот пешкир. Колку многу на малото момче му значеше тоа зборува неговата насмевка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Голем е Ноле: Се симна пред зграда и играше тенис со деца (ВИДЕО)

Oсвен што е голем спортист, Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека е и голем човек. Новак ов…