Дома Останати Ѓоковиќ се скара со навивач на трибините, Киргиос му понуди да одат да го тепаат🎥

Ѓоковиќ се скара со навивач на трибините, Киргиос му понуди да одат да го тепаат🎥

Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во третото коло на Австралијан опен, но за време на дуелот против Попирин имаше караница со еден навивач.

Ѓоковиќ не издржа по провокациите од трибините и реши вербално да се пресмета со еден од навивачите.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Ајде, симни се, дојди слободно и кажи ми го тоа во лице“, викаше Ѓоковиќ кон навивачот.

Ник Киргиос, кој годинава е во улога на коментатор на Австралија Опен, по мечот му понуди да одат на трибините и да се тепаат со навивачите, на што Ѓоковиќ се насмеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …