Дома Останати Ѓоковиќ се врати со победа!

Ѓоковиќ се врати со победа!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Новак Ѓоковиќ имаше победнички кам-бек на терените по повредата, Србинот лесно со 2-0 го доби дуелот со Фабио Фоњини на турнирот во Шангај.

Ѓоковиќ на денешниот дуел докажа дека неговата повреда е минато и дека полека се враќа во формата која ја загуби во текот на летото.

Светскиот рекет број еден уште од почетокот наметна силно темпо на игра кое никако не можеше да го следи италијанскиот ветеран. Едниот брејк во првиот и трите во вториот сет беа пресудни за новата победа на Ѓоковиќ над Фоњини во меч кој траеше час и 20 минути.

Следен противник на Србинот ќе биде подобриот од дуелот помеѓу Димитров и Поспишил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Алкараз се повреди и му го олесни патот на Ѓоковиќ до финалето

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Но…