Дома Останати Тенис Ѓоковиќ сепак тренираше, но со преврзан мускул

Ѓоковиќ сепак тренираше, но со преврзан мускул


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Прво имаше информација дека Ѓоковиќ нема да тренира денес, но сепак Србинот се појави.

Ѓоковиќ се мачи со повреда на бутниот мускул на левата нога и на тренингот можеше да се забележи дека тој дел му е прврзан.

Засега не е познато дали Ѓоковиќ е подготвен за предизвиците кои ги носи Австралија Опен.

Првиот меч Ѓоковиќ го игра утре против Карбаљес Баена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…