Дома Останати Тенис „Ѓоковиќ само се жали и плаче по медиумите, секаде прави драма“

„Ѓоковиќ само се жали и плаче по медиумите, секаде прави драма“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата титула на Австралијан опен, а тоа не им се допадна на сите.

Меѓу нив е австралискиот новинар Ендрју Вебстер, кој вели дека никогаш нема да го смета Ѓоковиќ за најдобар тенисер во историјата.

„Дали толку ги сакаме Надал и Федерер, па не може да признаеме дека Ѓоковиќ ги надмина двајцата? Дали толку многу ни пречи Србинот?

Не се нервирам на неговите глупости, рамнодушен сум на нив. Само се жали и плаче по медиумите. Секаде прави драма“, вели Вебстер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Најголемиот скандал со местење натпревари во историјата: Тенисери продавале гемови за 400 евра и цели мечеви за 2.000 евра

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Светот на т…