Дома Останати Тенис Ѓоковиќ пред Ролан Гарос ќе игра фудбалски натпревар

Ѓоковиќ пред Ролан Гарос ќе игра фудбалски натпревар


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Новак Ѓоковиќ на 23-ти мај ќе биде во улога на фудбалер во Монако.

Најдобриот српски тенисер потврди дека ќе учествува на долгоочекуваниот фудбалски натпревар на светските ѕвезди кои ќе се игра во Монако.

Натпреварот помеѓу светските ѕвезди ќе собере околу 30 познати личности и спортски ѕвезди, а ќе се одржи на 23-ти мај на стадионот „Луј втори“. Натпреварот ќе има хуманитарен карактер и еден виде загревање за Големата награда на Монако која е на програмата од 25-ти до 28-ми мај.

Ѓоковиќ ќе игра на тимот „За децата на Монте Карло“ и во него ќе бидат уште светската шампионка во џет-ски: Лизи Батаи, Флавио Рома, Клоп Пуел, Федерик Деу, Себастијан Перез, Грег Кампи…

На спротивната страна ќе биде тимот „All Star Drivers“ кој ќе биде составен од: Пјер Гасли, Карлос Сајнц, Фернандо Алонсо, Себастијан Фреј…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ со пресврт до полуфинале на Ролан Гарос

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ по 12. пат ќе игра во полуфиналето на…