Дома Останати Ѓоковиќ прв полуфиналист во Лондон

Ѓоковиќ прв полуфиналист во Лондон


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Новак Ѓоковиќ го победи Милош Раониќ и го обезбеди учеството во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон, додека Канаѓанецот за место меѓу најдобрите четворица ќе се бори со Доминик Тим кој славше над Гаел Монфилс.

Новак Ѓоковиќ и Милош Раониќ го одиграа најдолгиот меч во досегашниот тек на турнирот, а победата по два часа и 14 минути му припадна на Ѓоковиќ.

Српскиот тенисер славеше во два тај брејка, откако во вториот сет два пати ја испушти предноста на брејк.

Во вториот меч дебитантот на завршниот Мастерс, Доминик Тим за 90 минути го победи Гаел Монфилс 6:3, 1:6, 6:4.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вакво нешто не се случило никогаш претходно: Двајца тенисери ќе играат двапати меѓусебе на Ролан Гарос!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Тенисерите Ј…