Дома Останати Тенис Ѓоковиќ по новата победа на Австралија Опен: Како се носиме со помладите? Па 35 се новите 25!

Ѓоковиќ по новата победа на Австралија Опен: Како се носиме со помладите? Па 35 се новите 25!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ одигра одличен меч и го победи Григор Димитров во третото коло на Австралија Опен, а Србинот беше задоволен од својата игра и пласманот во следното коло.

Ѓоковиќ по мечот разговараше со поранешната тенисерка Јелена Докиќ и беше запрашан како се справува со помладите тенисери од себе.

„Како мислите против помладите? Па денес 35 се новите 25…Погледнете како играат Рафа и Енди. На високо ниво сме и го сакам тоа, секоја сезона се брои кога ќе ја играше последната четвртина од кариерата.

Секој турнир го цениш повеќе. По 20 години професионален спорт не можев да биде поблагодарен“, изјави Ѓоковиќ по победата.

Во следната рунда Ѓоковиќ го чека меч против Алекс Де Минор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…